SUSIEC rajem dla turystów

Susiec noclegi to raj dla turystów, których urzeka dziewicza przyroda. Lasy, bory, puszcza – otaczają Susiec ze wszech stron. Roi się tu od ośrodków wypoczynkowych, kwater agroturystycznych, campingów. Kuszą szlaki turystyczne, ciągnące się wzdłuż Tanwi i Sopotu, których źródlane wody w upalne dni dają przyjemne orzeźwienie. W centrum osady – unikalny pomnik Kargula i Pawlaka, bohaterów słynnej polskiej komedii „Sami swoi”.
Co można zobaczyć:
WODOSPAD NA RZECE JELEŃ Susiec domki
Zlokalizowany na 4 km odcinku rzeki w obrębie gminy Susiec, jest największym progiem skalnym w obrębie strefy krawędziowej Roztocza. Dolina Jelenia, którą płynie rzeka zbudowana została ze skał wieku kredowego. W wyniku ruchów tektonicznych uległy one spekaniu i uszczelnieniu. Próg skalny będący przedmiotem ochrony ma 152 cm wysokości Susiec noclegi domki
i 920 cm szerokości. Dolina Jelenia jest V – ksztaltna i w wielu miejscach ma charakter doliny górskiej. Żródła rzeki w postaci wypływu szczelinowo – warstwowego położone są
w miejscowości Susiec – Skwarki, zaliczane są one do źródeł wydajnych. Źródła te zasilają zbiornik wody zwany \”Jeziorem Susieckim\” lub \”Morskim Okiem\”, który wraz  Susiec agroturystyka
z otaczającymi go wydmami i lasami współtworzy piękny zakątek. W wodach rzeki żyje Pstrąg potokowy i Lipień. W pobliżu można spotkać Bociana czarnego, Czyżyka oraz Pliszkę górską.
REZERWAT CZARTOWE POLE
to rezerwat krajobrazowo-leśny położony niedaleko Suśca. Utworzono go w 1958 roku. Powierzchnia rezerwatu to 63,71 ha. Celem utworzenia rezerwatu jest ochrona malowniczej doliny rzeki Sopot.Szczególne atrakcje widokowe tworzy bajkowy krajobraz doliny rzeki Sopot. Zwalone drzewa, liczne wodospady, naturalny porządek przyrody to walory przyrodnicze tego miejsca.
WZGÓRZE KOŚCIÓŁEK TZW. ZAMCZYSKO Susiec pokoje do wynajęcia
Choć nazwa wzgórza nietypowa, to jedna doskonale oddaje charakter tego miejsca. Kościółek jest wzniesieniem o wysokości 246 m n.p.m. i oplatają je dwa cieki wodne, mianowicie są to rzeka Tanew oraz potok Jeleń. Archeolodzy odkryli tu pozostałości po grodzisku, które było zamieszkiwane przez osadników w VIII-IX w. Sam gród datuje się na XII-XIII w. Podczas II wojny światowej wzgórze Kościółek stanowiło schronienie dla partyzantów, którzy okopywali tu zamaskowane ziemianki. Ich walkę obronną z okupantem upamiętniają stojące tam krzyże: drewniany i kamienny oraz pomnik.
SZUMY NA TANWI
Szumy to urokliwe kaskady utworzone wskutek zrębowego przekroju tektonicznego Tanwi. Aby je zobaczyć trzeba przejechać około 2,2 km od centrum w kierunku Skwarek. Tanew jest bardzo malowniczą w swym biegu rzeką Polski wijącą się w południowo-wschodniej części kraju, w dorzeczu Wisły. Jej długość to 113 km, zaś powierzchnia zlewni wynosi 2,339 km2.