Karpacz

Karpacz jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Polsce. Położone jest u stóp Śnieżki, która jest najwyższych szczytem nie tylko w Karkonoszach, ale jednocześnie w całym Sudetach. Karpacz często nazywa się osadą poszukiwaczy skarbów. Miasto, obok Walonów poszukujących skarbów, słynęło również z zielarstwa. Karpacz jest znaczącym ośrodkiem turystycznym – słynie głownie z dużych możliwości związanych z uprawianiem sportów zimowych.

Noclegi Karpacz oferuje noclegi tj pensjonaty, apartamenty, domkach, kwaterach prywatnych, pokojach gościnnych, ośrodki wypoczynkowe.

Ze względu na swoje usytuowanie sezon narciarski. Karpacz posiada oczywiście idealne warunki naturalne do uprawiania sportów zimowych, ważne ośrodka narciarskiego wpływ mają również powstałe tu wyciągi i trasy. W Karpaczu funkcjonuje ok  20 różnych wyciągów. Największym powodzeniem cieszy się z pewnością wyciąg krzesełkowy na Małą Kopę. Utworzone na terenie Karpacza kompleksy narciarskie to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników tego zimowego sportu.

W Karpaczu praktykuje turystykę górską, pieszą, coraz częściej także rowerową. Biegnące przez Karpacz trasy, zabierają turystę w przeróżne strony karkonoskich oraz sudeckich wzniesień. Na Śnieżce wybudowane zostało również Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne, które ma formę bardzo charakterystycznych spodków.

                  Przyroda Karpacz potrafi naprawdę zachwycić. Dużą atrakcją turystyczną są na przykład kotły polodowcowe, które otoczone są urwistymi skałami,. Dwa bardzo popularne tego rodzaju zjawiska, które znajdują się akurat we wschodniej części Karkonoszy, to Kocioł Małego Stawu oraz Kocioł Wielkiego Stawu. Kolejną atrakcją związaną z przyrodniczymi walorami są z pewnością występujące tam wodospady. Można podać dziki wodospad, który znajduje się niedaleko początku stacji wyciągu krzesełkowego prowadzącego na Kopę.

Krucze Skały to usytuowane we wschodniej części Karpacza granitognejsowe urwisko skalneJest idealnym miejscem dla wszystkich miłośników wspinaczki.

          Karpacz wielu z nas znany jest także ze znajdującego się w samym centrum miasta toru saneczkowego,Letni Tor Saneczkowy w Karpaczu jest świetną alternatywą na spędzenie słonecznego popołudnia,

            Karpacz noclegi może zaoferować przyjeżdżającym tu turystom naprawdę sporą dawkę atrakcji. Najbardziej popularnym obiektem, który większości z nas kojarzy się właśnie z Karpaczem jest z pewnością drewniana Świątynia Wang, to prawdziwy zabytek Karpacza

          W Karpaczu warto odwiedzić Muzeum Zabawek i Lalek, którego ekspozycje zachwycają nie tylko najmłodszych, ale pozwalają również dorosłym na powrót wspomnieniami do okresu dzieciństwa. Duzą atrakcją turystyczną może jest otwarte  miasteczko Country, które znajduje się między Ścięgnami a Karpaczem to klimat Amerykańskiego Dzikiego Zachodu.

Wiele miejscowości znajdujących się w Sudetach to prawdziwy raj dla turystów.